Astăzi, opt studenți ai Academiei de Poliție „Al. I. Cuza” – Facultatea de Pompieri au început practica la ISU Argeș.
Pe o perioadă de patru săptămâni, cinci dintre aceștia vor lua parte la misiunile de intervenție ale subunităților noastre, iar ceilalți trei vor avea activitățile împărțite în două perioade, o parte cu misiuni de intervenție în situații de urgență, iar cealaltă cu activități specifice Serviciului Inspecției de Prevenire.
Pe tot parcursul stagiului de practică vor fi îndrumați de către tutorii profesionali, care au dobândit o experiență bogată în activitățile specifice locului de muncă.
Le dorim mult succes în formarea deprinderilor necesare în această armă a pompierilor. – transmite ISU Argeș într-un comunicat de presă
Forțe noi la ISU Argeș
stire mai veche

1 comentarii
[…] joi, 16 februarie 2023 NEWS Casă în flăcări la Domnești ❤️SOLIDARI CU TURCIA! 🇹🇷🇷🇴 | Primăria Stâlpeni acțiune umanitară impresionantă ❤️SOLIDARI CU TURCIA! 🇹🇷🇷🇴 | Angajații OMV Nicolae Bălcescu din Pitești și PETROM Km 94-A1:… Femeile liberale din Argeș în vizită la Senat ❤️SOLIDARI CU TURCIA! 🇹🇷🇷🇴 | Inegalabila vedetă Valeria Arnăutu și Ansamblul „Ciobănașul” nu rămân indiferenți… ULTIMĂ ORĂ | Al doilea cutremur produs în ultimele 24 de ore TEHNOLOGIA INFORMAȚIILOR ȘI COMUNICAȚII | ACORD DE COLABORARE ÎNTRE SINDICATELE DIN ROMÂNIA ȘI CELE DIN… UTILITĂȚI | CUTREMUR IN ZONA OLTENIEI ❤️SOLIDARI CU TURCIA! 🇹🇷🇷🇴 | Celebra Liliana Savu Badea nu se dezice: „Bănățanu-i om de… Forțe noi la ISU Argeș […]